SI DIN 10 N-A MAI RAMAS NICIUNUL

Teatrul Avangardia a obținut drepturile, in exclusivitate pentru Romania, pentru a produce live pe scena cea mai citita si vanduta opera a Agathei Christie

“Si din 10 n-a mai ramas niciunul”

Regia :  RICARD REGUANT

ROGERS – Andrei Mateiu

DNA ROGERS – Camelia Pintilie

VERA CLAYTHORNE – Raluca Aprodu

PHILIP LOMBARD – Tudor Istodor

ANTHONY MARSTON – Dani Ionescu

WILLIAM BLORE – Claudiu Istodor

GENERAL MACKENZIE – Ion Haiduc

EMILY BRENT – Lia Bugnar

SIR LAWRENCE WARGRAVE – Alexandru Conovaru

DR. ARMSTRONG – Cristi Iacob

RICARD REGUANT, este unul dintre regizorii cei mai apreciați de catre nepotul Agathei Christie, Mathew Prichard si primul regizor din lume caruia i s-a dat dreptul sa folosească finalul original scris de Agahta Christie pentru aceasta poveste, care este cu totul diferit fata de cel din versiunea finala din 1943 a piesei.

Povestea a fost scrisa initial sub forma unui roman (care este cel mai cunoscut si cel mai vandut roman mystery din toate timpurile – peste 100 de milioane de exemplare vandute) de catre Agatha Christie (numita de catre Guinness Book of World Records drept cel mai vandut scriitor din toate timpurile alaturi de William Shakespeare).  Ea a fost atat de multumita de rezultat incat a adaptat-o ea insasi la formatul de piesa de teatru, deoarece era atat de incantata de opera sa incat a vrut ca nimeni sa nu se mai atinga de ea. In versiunea pentru scena autoarea a schimbat mai multe elemente, fata de versiunea din roman.

Ilustratia muzicala a spectacolului – a fost compusa special pentru aceasta montare, pentru a evidentia intriga si suspansul, de catre renumitul compozitor catalan PEP SALA.

Elemente spectaculoase prin efectele speciale imaginate de o echipa de tehnicieni din Italia.

DIN RESPECT PENTRU ARTISTI ȘI  SPECTATORI !

DUPĂ ÎNCEPEREA SPECTACOLULUI LOCURILE ÎȘI PIERD VALABILITATEA.

DIN RESPECT PENTRU NOI!

VA RUGAM CA LA TERMINAREA SPECTACOLULUI SA VA LASATI AMBALAJELE IN COSURILE DE GUNOI EXISTENTE IN FOAYER.

VĂ MULȚUMIM PENTRU ÎNȚELEGERE!

Pret bilet: 70, 90, 100 si 150 lei

vezi toate spectacolele