UN BARBAT SI MAI MULTE FEMEI

de Leonid Zorin
Distributia: Claudiu Bleon si Magda Catone
Acþiunea piesei de teatru ,,Un bãrbat ºi mai multe femei” îl plaseazã pe Gavrunski, personaj interpretat de Claudiu Bleonþ,  ca victimã timidã a sistemului birocratic, atunci când i se cere o adeverinþã pentru permisul de conducere de amator, o clauzã absurdã ºi aproape imposibil.

Pe parcursul piesei Gavrunski trece de la anxietate la extaz, de la urã la iubire, de la teamã la pasiune, toate aceste trãiri fiind trezite de o singurã femeie ce întruchipeazã nici mai mult nici mai puþin de opt tipologii.

Magda Catone interpreteazã pe rând,  femeia resemnatã (soþia), femeia istericã ºi acuzatoare (medicul psihiatru), femeia ipohondrã (angajata de la resurse umane), femeia bãrbat (cãlãtoarea din tren), femeia poet (colega de sanatoriu) ºi încã alte trei tipologii clasice.

Pret bilet: 60 si 70 lei